BATERIE PRO FOTOVOLTAIKU

JAK ULOŽIT ENERGII ZE SOLÁRNÍCH PANELŮ

Oblíbenost solárních elektráren v současné době neustále stoupá. Fotovolatika je nejmodernější způsob ekologické výroby vlastní solární energie. Mnoho domácností ovšem řeší stejný problém – nesoulad mezi výrobou elektrické energie z fotovoltaiky, která je nejvyšší během dne, a spotřebou, která je naopak nejvyšší večer či ráno. S tím vám může pomoci akumulační baterie pro fotovoltaiku.

Uložte si vlastní elektřinu na později

Domácí bateriové úložiště slouží pro akumulaci přebytků elektřiny z fotovoltaiky. Baterie zajišťují cyklický provoz vašeho solárního systému. Hlavní výhodou pořízení solárních panelů s baterií je uchování vyrobené elektřiny, kterou nejste schopni spotřebovat ihned. Večer, v noci či brzo ráno, kdy ještě není dostatek slunečního svitu, máte možnost využít uloženou energii z vašeho vlastního zásobníku elektrické energie. Záložní baterie vaší domácnosti ovšem zajistí nejen plynulý chod, ale hlavně vysoké úspory. 

Baterie svou velikostí připomíná ledničku. V současné době záložní baterie pro domácnost mají moderní a elegantní design, tudíž ji můžete bez obav umístit kdekoliv ve vašem domě, aniž byste tak narušili harmonii prostoru.

Výhody, které vám přináší domácí baterie

  • Akumulace přebytečné energie na pozdější potřebu.
  • Dostupnost vlastní solární energie po celý den i noc.
  • Vysoké úspory za energie až 70 %.
  • Volitelná kapacita baterie.
Solární panely
Solární elektrárna

Akumulační baterie – náklady vs. přínosy

Myslíte si, že pořízení akumulační baterie je příliš nákladné? Naopak. Díky státní dotace můžete získat zpět až 50 % vynaložených nákladů. Navíc díky efektivní distribuci vlastní energie můžete počítat s vysokou finanční návratností. Baterie akumuluje vyrobenou energii přes den, kterou byste jinak nevyužili a zbytečně by protekla do distribuční sítě. Domácí baterie se vám díky tomu splatí během několika málo let.

Získejte energetickou soběstačnost díky domácí baterii

Díky domácímu bateriovému úložišti můžete energii získávanou prostřednictvím solárních panelů ukládat a vaše domácnost tak může být zcela, nebo alespoň částečně, nezávislá na vnějších zdrojích elektrické energie. Získáte tak možnost efektivně hospodařit se solární energií beze ztrát a inteligentní systém zajistí její distribuci po celém domě dle vašich potřeb. Konečně tak získáte energetickou nezávislost a zároveň možnost maximálního využití vlastní elektrické energie. Systém dokáže díky akumulační baterii dodávat elektřinu do celého domu nezávisle na distribuční síti.

 

Nejvyšší úspora energie a nákladů

Hlavním důvodem pořízení solární elektrárny, kromě energetické soběstačnosti, jsou vysoké úspory za energie. Se solárními panely s baterií máte možnost ušetřit až 70 % nákladů za elektřinu. Díky domácí baterii se zároveň i zvyšuje finanční návratnost solární elektrárny. Můžete tak očekávat, že po prvních 6-7 letech se vám vaše investice zcela splatí a vy už budete jen vydělávat. 

Fotovoltaika s domácí baterií vám zajistí vysoké úspory a hospodárný chod domácnosti s optimalizovaným využitím solární energie. Systém vám zajistí dostupnost vlastní solární energie 24 hodin denně, tudíž nemusíte využívat drahou elektřinu od distributorů. 

Solární panely

Jaká baterie pro fotovoltaiku je nejvhodnější?

V dnešní době není problém nastavit solární systém tak, aby odpovídal energetickým požadavkům vaší domácnosti. Na výběr máte z různých bateriových úložišť, které se liší svou kapacitou. Nejběžněji dostupné systémy nabízí kapacitu od 5-16 kWh. V případě potřeby je možné kapacitu rozšířit. Od velikosti baterie se následně odvíjí cena systému. Oproti minulému roku ceny domácích baterií výrazně klesly a akumulační systém lze pořídit do sta tisíc korun.  Životnost baterie se obvykle pohybuje okolo 15-20 let, záleží na počtu cyklů nabití a vybití.

Dotace na solární panely s baterií

Na pořízení solárního systému s baterií aktuálně máte možnost požádat o státní dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám. Podoblast podpory C.3 je zaměřena na solární termické a fotovoltaické systémy. Výše dotační částky záleží na výkonu elektrárny a kapacity baterie.  Dotační příspěvek se nevztahuje na pořízení samotného úložiště, ale pouze v kombinaci se solárními panely.

 • Získat zpět lze až 50 % vynaložených nákladů, nejvýše však 170 000 Kč
 • 20 000 Kč bonus při zkombinování s Kotlíkovou dotací
 • 10 % zvýhodnění pro Karlovarský, Ústecký a Moravskoslezský kraj

 

Výše dotační částky dle typu systému

Podoblast podporyTyp systémuVýše dotace
C.3.4.od 1,7 do 3 kWp, bez baterií55 000 Kč
C.3.5.od 1,7 do 3 kWp, s baterií70 000 Kč
C.3.6.od 3 do 4 kWp, s baterií100 000 Kč
C.3.7.od 4 do 10 kWp, s baterií150 000 Kč
C.3.8Kombinace systému vytápění a příprava užitkové vody s tepelným čerpadlem150 000 Kč

Časté dotazy k domácím bateriím

Jaká je cena domácí baterie?
Záleží na potřebách vaší domácnosti a velikosti kapacity. Cena akumulačních baterií začíná na 100 000 Kč.
Je možné koupit baterii na splátky?
Ano, je to možné. Společnost ČEZ (jejíž Skupiny jsme součástí) nabízí úvěr na technologie. Kontaktujte nás, rádi vám poskytneme bližší informace.
Jaké možnosti akumulace energie z domácí elektrárny Tenaur nabízí?
Tenaur nabízí akumulaci do horké vody prostřednictvím vlastního řešení TENGEO Powerheat. Případně nabízí též baterii ČEZ Battery box. Každé řešení má své výhody a nevýhody. Vždy záleží na konkrétních potřebách domácnosti. Napište nám, rádi vám poradíme.
Jaká je životnost baterie?
Životnost záleží na počtu cyklů nabití a vybití. V běžných případech se životnost domácí baterie pohybuje okolo 20 let.
Tenaur

O vyřízení žádosti se postaráme za vás!

Chcete se vyhnout zbytečnému papírování, ušetřit čas i energii? Nechte vyřízení žádosti na nás. Postaráme se o veškerou dokumentaci. Zajistíme návrh řešení, zpracování projektové dokumentace, fotodokumentace, technickou prohlídku a potřebné žádosti. Máme za sebou již stovky úspěšně vyřízených žádostí o dotace pro naše zákazníky.

kontaktujte nás

Realizované projekty

Úspora 16 900 Kč ročně, návratnost 6,5 let

Instalace fotovoltaické elektrárny s akumulační nádrží
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„K jednání všech pracovníků firmy ČEZ a Tenaur nemohu mít žádné výhrady, lze jen chválit...“
Petr Procházka
majitel rodinného domu, Hněvotín

Úspora 14 900 Kč ročně, návratnost 9 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Topení úplně na pohodu. Všechno funguje, jak má. Oceňujeme i možnost servisu a diagnostiku na dálku online. “
Klára Hájková
majitelka rodinného domu, Horšov

Úspora 15 600 Kč ročně, návratnost 7,5 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Spokojenost. Bylo to rychlý. Bylo to profesionální. Udělali vše v termínu.“
Josef Bugner
majitel rodinného domu, Brno

Úspora 17 300 Kč ročně, návratnost 8 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Tepelné čerpadlo je pro celou rodinu hlavně teplo, komfort a pohodlí. V kombinaci s fotovoltaikou je to nejlepší volba. Veškerá instalace klapla na jedničku.“
Jiří Hořínek
majitel rodinného domu, Okříšky

Úspora 18 500 ročně, návratnost 8 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám a Kotlíková dotace
„Chci vám poděkovat za skvělou a bezproblémovou práci při instalaci našeho tepelného čerpadla a jeho následný servis. Že jsme zvolili dobře, nám potvrzuje každoroční vyúčtování za elektřinu. Děkuji“
František Juránek
majitel rodinného domu, Myslibořice

Vlastní vývojové centrum

5 let záruka na vše

15 montážních týmů

25 let na trhu

Součást Skupiny ČEZ