NEJLEPŠÍ TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH-VODA

Tepelná čerpadla vzduch/voda jsou nejpoptávanějším systémem u nás. Za velice příznivou cenu dokáže svým majitelům nabídnout mnohé výhody. Tepelné čerpadlo vzduch/voda je nejen cenově dostupné, ale zároveň nabízí vysoký výkon a dlouhou životnost. Tento druh tepelného čerpadla vám zajistí úsporné vytápění vaší domácnosti za minimální náklady. Ušetříte nejen finanční prostředky, ale i životnímu prostředí.

Tepelné čerpadlo vzduch voda

Výhody tepelného čerpadla vzduch/voda

  • Finanční úspory za elektřinu až 70 %
  • Rychlá návratnost investice
  • Stabilní a spolehlivý výkon po celý rok
  • Možnost využití státní dotace
  • Tiché a bezúdržbové řešení
  • Využití obnovitelného zdroje energie

Tepelné čerpadlo vzduch/voda je nejvhodnější do mírných oblastí do 600 m. n. m., kde nedochází k výrazným teplotním výkyvům. Jelikož systém vzduch/voda funguje na principu odebírání tepla z okolního vzduchu, odvíjí se výkon tepelného čerpadla od venkovní teploty. Při extrémních mrazech tak může docházet k nižšímu výkonu. Tepelná čerpadla značky Nibe a Mitsubishi ovšem zaručují dostatečný výkon i do -15 stupňů Celsia, ke kterým v mírných oblastech dochází pouze výjimečně.

Vysoké úspory za energie

Pokud už vás nebaví stále platit vysoké účty za elektřinu, je pořízení tepelného čerpadla vzduch/voda nejlepší volbou. Systém dokáže využít elektrickou energii s nejvyšší možnou efektivitou, jelikož tepelné čerpadlo vzduch/voda z 1kWp elektrické energie je schopné vyrobit až 3 kWp tepelné energie. Díky tepelnému čerpadlu můžete očekávat úsporu až 70 %.

Stálá a vysoká návratnost investice

Jedním z hlavních důvodů, proč jsou tepelná čerpadla vzduch/voda nejoblíbenějším druhem, je jejich nízká cena v porovnání s ostatními druhy tepelných čerpadel. Právě díky příznivé pořizovací ceně má investice do tohoto tepelného čerpadla vzduch/voda vysokou návratnost, která se může pohybovat kolem 8 % ročně. Navíc při využití státní dotace Nová zelená úsporám se cena zařízení může výrazně snížit, díky zpětnému vrácení části pořizovacích nákladů. 

Tepelné čerpadlo vzduch voda
Tepelné čerpadlo Mitsubishi Ecodan

Nejvíce tichá zařízení na trhu

Spojení hluku s tepelným čerpadlem vzduch/voda je již minulostí. Nejnovější moderní zařízení jsou tak tichá, že je nemáte šanci slyšet ve vzdálenosti 5 metrů od venkovní jednotky. Minimální hlučnost určitě oceníte nejen vy, ale hlavně vaši sousedi, které hluk tepelného čerpadla nebude nijak obtěžovat. V nabídce našeho sortimentu naleznete tepelné čerpadlo Mitsubishi Zubadan, které se řadí k nejtišším zařízením na trhu. Hluk venkovní jednotky můžeme přirovnat k tikotu nástěnných hodin nebo například tiché lednice.

Práh slyšitelnosti0 dB
Tikot nástěnných hodin35 dB
Tepelné čerpadlo Mitshubshi Zubadan43 dB
Šepot ze vzdálenosti 10 cm50 dB
Šelest listí60 dB
Hluk silničního provozu80 dB
 
 
Více informací

Napájení tepelného čerpadla fotovoltaikou

Ještě vyšších finančních úspor můžete dosáhnout propojením tepelného čerpadla s fotovoltaickou elektrárnou. Díky využití vlastní solární energie můžete ušetřit až 80 % nákladů za elektřinu. Vlastní fotovoltaika se postará o napájení celého domu včetně tepelného čerpadla, které má na starosti topení a ohřev užitkové vody. V případě, že dojde k přebytkům energie, dojde k jejich uložení do zásobníku s vodou, kterou lze využít na pozdější potřebu.

Více informací
Solární elektrárna
Dvě tepelná čerpadla

Teplená čerpadla Mitsubishi

Japonská společnost Mitsubishi působí na trhu více než 85 let a je přední značkou na trhu tepelných čerpadel. Zaměřují se na výrobu tepelných čerpadel vzduch/voda s patentovanou technologií Zubadan. Nejen, že jsou tepelná čerpadla Mitsubishi jedny z nejvíce tichých zařízení na trhu, navíc zaručují vysoký výkon i v teplotách pod bodem mrazu

Více informací

Tepelná čerpadla Nibe

Výrobce Nibe má za sebou více než padesát let zkušeností, díky kterým dodává na trh ty nejkvalitnější tepelná čerpadla. Zařízení Nibe mají perfektní parametry, díky kterým nabízí vysoký a stálý výkon. Ve svém sortimentu se společnost Nibe nezaměřuje pouze na tepelná čerpadla vzduch/voda, ale také na systémy země/voda či voda/voda.

Více informací
Tepelné čerpadlo NIBE
Servis tepelných čerpadel

Vlastní řídící systém TENGEO

Obě značky tepelných čerpadel perfektně fungují s naší vlastní technologií Tengeo, která propojuje inteligentní zařízení ve vaší domácnosti, a stará se o její úsporný a plynulý chod. Tengeo je komplexní řídící systém, který efektivně distribuuje teplo ve vaší domácnosti a zároveň hospodaří s energií.

Více informací

Stání dotace na tepelná čerpadla vzduch/voda

Při využití státní dotace je pořízení tepelného čerpadla dostupnou možností pro téměř každou domácnost. Díky dotaci se vám totiž může navrátit až 50 % vynaložených nákladů. Dotační program Nová zelená úsporám je určen pro rodinné domy sloužící k trvalému bydlení. Jako majitel či spolumajitel objektu můžete o dotaci požádat do 31. prosince 2021. Dotace se vztahuje jak na novostavby, tak i starší zástavby.

  • Výše dotace 25 000–100 000 Kč na tepelné čerpadlo
  • 20 000 Kč možný bonus při zkombinování programu s Kotlíkovou dotací
  • 10% zvýhodnění pro Ústecký, Karlovarský a Moravskoslezský kraj
Více informací
Tenaur auta

Realizované projekty

Úspora 16 900 Kč ročně, návratnost 6,5 let

Instalace fotovoltaické elektrárny s akumulační nádrží
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„K jednání všech pracovníků firmy ČEZ a Tenaur nemohu mít žádné výhrady, lze jen chválit...“
Petr Procházka
majitel rodinného domu, Hněvotín

Úspora 14 900 Kč ročně, návratnost 9 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Topení úplně na pohodu. Všechno funguje, jak má. Oceňujeme i možnost servisu a diagnostiku na dálku online. “
Klára Hájková
majitelka rodinného domu, Horšov

Úspora 15 600 Kč ročně, návratnost 7,5 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Spokojenost. Bylo to rychlý. Bylo to profesionální. Udělali vše v termínu.“
Josef Bugner
majitel rodinného domu, Brno

Úspora 17 300 Kč ročně, návratnost 8 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Tepelné čerpadlo je pro celou rodinu hlavně teplo, komfort a pohodlí. V kombinaci s fotovoltaikou je to nejlepší volba. Veškerá instalace klapla na jedničku.“
Jiří Hořínek
majitel rodinného domu, Okříšky

Úspora 18 500 ročně, návratnost 8 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám a Kotlíková dotace
„Chci vám poděkovat za skvělou a bezproblémovou práci při instalaci našeho tepelného čerpadla a jeho následný servis. Že jsme zvolili dobře, nám potvrzuje každoroční vyúčtování za elektřinu. Děkuji“
František Juránek
majitel rodinného domu, Myslibořice

Vlastní vývojové centrum

5 let záruka na vše

15 montážních týmů

25 let na trhu

Součást Skupiny ČEZ