OHŘEV VODY TEPELNÝM ČERPADLEM

Ptáte se, zda je možné zajistit ohřev vody tepelným čerpadlem? Odpověď je velmi jednoduchá. Ano, lze. A je to opravdu výhodné. Levný ohřev vody je jednou z velkých výhod tepelného čerpadla. Oproti klasickému bojleru na ohřev TUV ušetříte víc než polovinu nákladů. Teplou vodu máte navíc k dispozici kdykoliv se vám zamane a nemusíte spoléhat na levnější noční proud.

Tepelné čerpadlo vzduch voda

Jak funguje ohřev vody tepelným čerpadlem

Tepelná čerpadla jsou ekologicky šetrná a velmi hospodárná zařízení, která pomáhají budovám ušetřit na nákladech za vytápění, ale také za ohřev teplé vody. S tepelným čerpadlem můžete ohřívat vodu pro běžnou spotřebu nebo třeba do bazénu. Jak energii využijete, zůstává na vás. A pokud nechcete plýtvat, je možnost ukládání přebytečné energie do zásobníku s vodou nejefektivnější řešení. V zásobníku budete mít přebytečnou energii uloženou na později.

Ohřev teplé vody umožňuje široká škála čerpadel. U nás jsou nejoblíbenější tepelná čerpadla vzduch / voda, a to například tepelná čerpadla Nibe nebo tepelná čerpadla Mitsubishi, z nichž lze všechna využívat i právě k ohřevu vody. K ohřevu vody potřebujete samozřejmě zásobník. Jak poznáte vhodný zásobník? Vybírejte značkové zboží ideálně od stejného výrobce, jako je tepelné čerpadlo. Nestane se vám pak, že by byly výrobky nekompatibilní. V Tenauru vám s výběrem vhodného zařízení rádi poradíme. Stačí si napsat nebo zavolat o schůzku v jedné z našich kanceláří.

Požadovaná teplota vody vs. velikost zásobníku

Pro běžný rodinný dům by měl mít zásobník kapacitu alespoň 200 litrů. Efektivita ohřevu vody je stejně jako ohřev vody do topného okruhu ovlivňován vnějšími podmínkami, z nichž zařízení čerpá tepelnou energii. Pokud jí není schopné dodat dost, přepne na záložní zdroj. Pokud je požadovaná teploty vody nízká, například 40 stupňů Celsia, budete potřebovat větší zásobník. Pro tepelné čerpadlo je však nižší teplota optimálnější. Pokud je požadovaná teplota standardní, tedy asi 55 stupňů, stačí klasický zásobník. Tepelné čerpadlo však nemusí vždy s ohřevem teplé vody stíhat.

Vhodné řešení by měl navrhnout zkušený projektant, který si s problematikou obratně poradí, a to s ohledem na konkrétní potřeby objektu a jeho obyvatel. Laické odhady by vám mohly nejen ohřev vody, ale i vytápění, zbytečně prodražit. Pokud o tepelném čerpadlu kombinovaném s ohřevem teplé vody uvažujete, neváhejte se na nás obrátit V Tenauru víme jak na to.

kontaktujte nás

Realizované projekty

Úspora 16 900 Kč ročně, návratnost 6,5 let

Instalace fotovoltaické elektrárny s akumulační nádrží
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„K jednání všech pracovníků firmy ČEZ a Tenaur nemohu mít žádné výhrady, lze jen chválit...“
Petr Procházka
majitel rodinného domu, Hněvotín

Úspora 14 900 Kč ročně, návratnost 9 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Topení úplně na pohodu. Všechno funguje, jak má. Oceňujeme i možnost servisu a diagnostiku na dálku online. “
Klára Hájková
majitelka rodinného domu, Horšov

Úspora 15 600 Kč ročně, návratnost 7,5 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Spokojenost. Bylo to rychlý. Bylo to profesionální. Udělali vše v termínu.“
Josef Bugner
majitel rodinného domu, Brno

Úspora 17 300 Kč ročně, návratnost 8 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Tepelné čerpadlo je pro celou rodinu hlavně teplo, komfort a pohodlí. V kombinaci s fotovoltaikou je to nejlepší volba. Veškerá instalace klapla na jedničku.“
Jiří Hořínek
majitel rodinného domu, Okříšky

Úspora 18 500 ročně, návratnost 8 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám a Kotlíková dotace
„Chci vám poděkovat za skvělou a bezproblémovou práci při instalaci našeho tepelného čerpadla a jeho následný servis. Že jsme zvolili dobře, nám potvrzuje každoroční vyúčtování za elektřinu. Děkuji“
František Juránek
majitel rodinného domu, Myslibořice

Vlastní vývojové centrum

5 let záruka na vše

15 montážních týmů

25 let na trhu

Součást Skupiny ČEZ