PRODEJ SOLÁRNÍCH PANELŮ

Uvažujete nad koupí solárních panelů? Stále přemýšlíte, zda se vám investice vyplatí? Neváhejte. Díky solárním panelům dosáhnete vysokých finančních úspor za energie, zvýšíte energetickou soběstačnost vaší domácnosti a zároveň přispějete životnímu prostředí. Navíc máte aktuálně možnost využít státní dotace, díky které se vám vrátí až polovina vynaložených nákladů!

Zajistěte si vlastní energii pro celou domácnost

Solární panely se postarají o dodávku elektrické energie pro celý dům. Díky vlastní solární energii můžete ušetřit až 65 % ročních nákladů za elektřinu a dosáhnout vysoké energetické soběstačnosti.

Vyrobená elektřina může být použita jak na ohřev vody pomocí bojleru, tak na svícení a napájení veškerých elektrických spotřebičů v domácnosti. Solární systém nabízí širokou škálu možností, kde vlastní energii využití. Čím více uplatnění pro solární panely najdete, tím zajistíte efektivnější provoz elektrárny a rychlejší finanční návratnost.

Více informací
Solární elektrárna
Fotovoltaická elektrárna

Jaké panely jsou pro váš dům ty pravé?

Nejvyužívanějším typem solárních panelů jsou panely krystalické, které nabízejí vysoký výkon a výhodné vlastnosti, díky kterým jsou u zákazníků nejoblíbenější. Méně používaným typem jsou panely amorfní, jinak nazývané tenkostěnné, které se používají spíše u průmyslových budov, než u rodinných domů.

Nejvíce naši zákazníci poptávají monokrystalické panelyJedná se o nejčastěji využívaný druh krystalických panelů, které jsou nejvíce účinné ze všech solárních panelů na trhu. Optimální podmínky pro nejvyšší výkon jsou ideální sklon a vhodná orientace ke slunci. Při dobrých světelných podmínkách monokrystalické panely nabízí účinnost 14-18 %. Rozběh solární elektrárny s monokrystalickými panely je sice pomalejší, za to následné dodání energie je efektivnější.

SROVNÁNÍ SOLÁRNÍCH PANELŮ

 MonokrystalickéPolykrystalickéAmorfní
Účinnost15-18 %12-14 %7-9 %
Kde je vhodné využití?Na střechy, které mají vhodnou orientaci ke slunci a správný sklon.Vhodné pro střechy, které nemají ideální orientaci ke slunci a nabízejí větší plochu.
Vhodné pro střechy s velkou plochou, které nemají vysokou nosnost.
VýhodyNejvýkonnější. Zabírají ze všech druhů nejmenší plochu.Stabilnější výkon během dne, zachycují světlo z různých úhlů.
Citlivěji reagují na rozptýlené světlo, nízká hmotnost

 

Solární neboli fotovoltaické panely představují základní součást solárního systému pro výrobu elektřiny. Na panely dopadá sluneční záření, díky kterému panely vyrábí stejnosměrný elektrický proud. Ten je prostřednictvím elektrického střídače přeměňován na proud střídavý, který je následně rozváděn do celého domu.
V dnešní době nabízí solární panely vysokou odolnost a minimálně 20 let dlouho životnost. 

Využijte státní dotaci na pořízení solárních panelů

Pokud se rozmýšlíte, zda se vám investice do solárních panelů vyplatí, může vám pomoci v rozhodování státní dotační program Nová zelená úsporám. Jako majitel či spolumajitel rodinného domu můžete požádat o státní dotaci na solární panely a získat zpět až polovinu vynaložených nákladů. Dotace se vztahuje jak na novostavby, tak starší zástavby. Podmínkou je, že objekt musí sloužit k trvalému bydlení. Díky státní dotaci se finanční návratnost vaší investice zkrátí na 6-7 let.

Jakou výši dotace mohu získat?

Výše dotace se odvíjí od výkonu solární elektrárny a způsobu využití. Podrobné podmínky uvádí podoblast C.3, která je zaměřena na instalaci solárních termických a fotovoltaických systémů.

  •  Získat lze 35 000-170 000 Kč
  •  Možnost získání bonusu v kombinaci s Kotlíkovou dotací 20 000 Kč
  •  Ústecký, Karlovarský a Moravskoslezský kraj má navíc zvýhodnění 10 %

Žádost lze podat do 31. prosince 2021. V případě, že si s žádostí nevíte rady, obraťte se na nás. Zajistíme pro vás veškerou potřebnou dokumentaci a žádost vyřídíme.

Více informací
Solární panely
Tepelné čerpadlo vzduch voda

Jak nejlépe využít solární panely?

Solární panely v dnešní době mohou být ve vaší domácnosti využity v mnoha ohledech. Podle počtu variant využití se zvyšují jak vaše úspory za energie, tak i  finanční návratnost vaší investice. Solární systém můžete využít na osvícení domu, napájení spotřebičů i  na ohřev užitkové vody či vytápění domu. Pokud máte vhodně navržený solární systém, pokryje většinu energetické potřeby vaší domácnosti.

Jak vybalancovat rozdíl mezi výrobou a spotřebou energie?

Mnoho domácností se potýká se stejným problémem. Nejvyšší výkon solární panely poskytují během poledne, kdy je sluneční záření nejsilnější. Spotřeba energie je však nejvyšší až v odpoledních či večerních hodinách, kdy se členové domácnosti vrací domů a využívají elektrické spotřebiče. Jak tedy vybalancovat rozdíl mezi výrobou a spotřebou solární energie? Jednou z nejvýhodnějších variant se nabízí propojení solárních panelů s tepelným čerpadlem.

Propojení solární elektrárny s tepelným čerpadlem

Technologie tepelných čerpadel je jedna z nejmodernějších a nejefektivnějších technologií na trhu. Tepelné čerpadlo zajistí vytápění, chlazení i ohřev užitkové vody pro celou vaši domácnost. Ke svému provozu potřebuje napájení elektrickou energií, která mu může být poskytnuta prostřednictvím solární elektrárny. Solární energie je díky tepelnému čerpadlu zužitkována s nejvyšší efektivností až 300 %. Tepelné čerpadlo totiž dokáže přeměnit 1 kWp solární energie na 3 kWp tepelné energie. Díky nejmodernější kombinaci solární elektrárny a tepelného čerpadla tak dosáhnete až 80 % úspor energie.

Navíc tepelné čerpadlo pomůže s vybalancováním rozdílů mezi výrobou a spotřebou tím, že zužitkuje zbytky solární energie na ohřev užitkové vody. Přebytky energie jsou pomocí tepelného čerpadla přesměrovány do zásobníku s vodou. Vyrobená energie je tak uložena v podobě teplé vody v zásobníku na pozdější potřebu. Díky tomu dojde k využití většiny vyrobené energie s téměř nulovými energetickými ztrátami.

Více informací
Tepelné čerpadlo Mitsubishi
Tepelné čerpadlo s fotovoltaikou

Výhody propojení solárních panelů s tepelným čerpadlem:

  • Finanční úspora až 80 %
  • Vyšší energetická nezávislost
  • Možnost akumulace energie do zásobníku s vodou
  • V zimě vytápění, v létě klimatizace
  • Bezúdržbový a komfortní systém
  • Možnost využití zvýhodněné dotace

Realizované projekty

Úspora 16 900 Kč ročně, návratnost 6,5 let

Instalace fotovoltaické elektrárny s akumulační nádrží
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„K jednání všech pracovníků firmy ČEZ a Tenaur nemohu mít žádné výhrady, lze jen chválit...“
Petr Procházka
majitel rodinného domu, Hněvotín

Úspora 14 900 Kč ročně, návratnost 9 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Topení úplně na pohodu. Všechno funguje, jak má. Oceňujeme i možnost servisu a diagnostiku na dálku online. “
Klára Hájková
majitelka rodinného domu, Horšov

Úspora 15 600 Kč ročně, návratnost 7,5 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Spokojenost. Bylo to rychlý. Bylo to profesionální. Udělali vše v termínu.“
Josef Bugner
majitel rodinného domu, Brno

Úspora 17 300 Kč ročně, návratnost 8 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Tepelné čerpadlo je pro celou rodinu hlavně teplo, komfort a pohodlí. V kombinaci s fotovoltaikou je to nejlepší volba. Veškerá instalace klapla na jedničku.“
Jiří Hořínek
majitel rodinného domu, Okříšky

Úspora 18 500 ročně, návratnost 8 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám a Kotlíková dotace
„Chci vám poděkovat za skvělou a bezproblémovou práci při instalaci našeho tepelného čerpadla a jeho následný servis. Že jsme zvolili dobře, nám potvrzuje každoroční vyúčtování za elektřinu. Děkuji“
František Juránek
majitel rodinného domu, Myslibořice

Vlastní vývojové centrum

5 let záruka na vše

15 montážních týmů

25 let na trhu

Součást Skupiny ČEZ