SOLÁRNÍ PANELY

Pořiďte si solární panely na vaši střechu a ušetřete ročně až 70 % ročních nákladů za energie. Navíc zvýšíte energetickou soběstačnost vaší domácnosti a ulehčíte životnímu prostředí.

Proč si pořídit solární panely?

 • Vysoké úspory za elektřinu
 • Vyšší energetická soběstačnost
 • Státní dotace až 170 000 Kč
 • Rychlá návratnost investice již od 6-7 let
 • Dlouholetá životnost solárních panelů
 • Šetrné řešení k životnímu prostředí
Fotovoltaická elektrárna
Fotovoltaická elektrárna

Funkce solárního panelu

Solární panel je základním prvkem solární elektrárny, který se stará o nejdůležitější úkol – zachycení slunečního záření, ze kterého získáváme solární energii. Solární panely, na které dopadají sluneční paprsky, vyrábějí stejnosměrný elektrický proud. Střídač tento proud mění na proud střídavý, a ten je následně vyveden do rozvodné sítě domu. Součástí solární elektrárny jsou polovodičové solární panely, které pracují na základě tzv. přímé metody.

Solární panel je tvořen velkým množstvím solárních článků, které svým propojením tvoří síť. Pro jeho výrobu je využíván křemík, který má výhodnou vlastnost absorpce slunečního světla. Křemík je krystalická polovodičová látka, jejímž ozářením dochází ke zvýšení vodivosti. Nejvyužívanějším typem solárních panelů jsou monokrystalické a polykrystalické panely, které nabízejí nejvyšší účinnost a výkon.

SROVNÁNÍ SOLÁRNÍCH PANELŮ

 MonokrystalickéPolykrystalickéAmorfní
Účinnost15-18 %12-14 %7-9 %
Kde je vhodné využití?Na střechy, které mají vhodnou orientaci ke slunci a správný sklon.Vhodné pro střechy, které nemají ideální orientaci ke slunci a nabízejí větší plochu.
Vhodné pro střechy s velkou plochou, které nemají vysokou nosnost.
VýhodyNejvýkonnější. Zabírají ze všech druhů nejmenší plochu.Stabilnější výkon během dne, zachycují světlo z různých úhlů.
Citlivěji reagují na rozptýlené světlo, nízká hmotnost

Který druh solárního panelu je pro váš dům nejvhodnější?

Záleží na umístění vašeho domu a možnostech vaší střechy. Každý druh solárního panelu má jiné podmínky pro optimální výkon, požadavky na prostor a nosnost vaší střechy. Důležitou roli hraje i lokalita, ve které se váš dům nachází. Intenzita a doba slunečního záření je odlišná v závislosti na nadmořské výšce a dalších lokálních podmínkách. Příkladem může být míra výskytu smogu. 

Monokrystalické panely jsou nejvyužívanějším druhem u nás. Nabízejí nejlepší poměr cena/výkon ze všech druhů solárních panelů. Při optimálních podmínkách zaručují nejvyšší účinnost a mají nejnižší nároky na prostor na vaší střeše. Rozběh solární elektrárny s monokrystalickými panely může trvat dýl, ovšem následně dodávají energii efektivněji.

V případě, že vaše střecha nemá nejvhodnější orientaci ke slunci, bude pro vás možná vhodnější varianta zvolit polykrystalické panely. Ty sice nabízejí nižší účinnost než panely monokrystalické, ale díky své složitější struktuře jsou schopny zachytit záření z ostřejších úhlů, tudíž nevyžadují orientaci na jih. 

Amorfní panely jsou využívané nejméně. Důvodem je nízká účinnost a velký nárok na plochu pro umístění panelů. Na druhou stranu jsou amorfní panely schopny vyrábět energii i při nízké intenzitě svitu a mají nejnižší hmotnost.

Fotovoltaická elektrárna

Jaká je návratnost investice do solárních panelů?

Finanční návratnost se odvíjí od několika faktorů. Jedním z nich je výše ceny za elektřinu z distribuční sítě, kterou byste bez solárních panelů nadále platili. Dále záleží na spotřebě energie ve vaší domácnosti a efektivnosti využití solárních panelů. Samozřejmě se návratnost odvíjí i od velikosti solární elektrárny a počtu solárních panelů. 

Obecně lze předpokládat návratnost investice do 15 let, ovšem s využitím státní dotace je možné zkrátit tuto dobu až na polovinu. To znamená, že se reálně již za 6-7 let vaše investice zcela splatí a vy už budete nadále jen šetřit. V dnešní době mají solární panely životnost až 30 let, tudíž si nemusíte dělat starosti, zda se pořízení vlastní solární elektrárny vyplatí.

Dotace na solární panely vám s investicí pomůže

Pokud přemýšlíte o pořízení solární elektrárny již delší dobu, je nejlepší doba na její pořízení. Do konce roku 2021 je možné požádat o státní dotaci Nová zelená úsporám na pořízení termických a fotovoltaických systémů pro rodinný dům. Máte možnost získat zpět až 50 % vynaložených nákladů, což je lákavá nabídka. Na dotaci máte nárok v případě, že jste vlastníkem nebo spoluvlastníkem rodinného domu, který je určený k trvalému bydlení. Výše dotace se odvíjí od velikosti a využití solárního systému. V některých případech máte i možnost získání dotačního bonusu.

 • Výše dotace 35 000-170 000 Kč
 • 20 000 Kč bonus při zkombinováním s kotlíkovou dotací
 • 10% zvýhodnění pro Ústecký, Karlovarský a Moravskoslezský kraj

Rádi vám s vyřízením dotace pomůžeme. Postaráme se o zaměření vašeho domu a o veškerou dokumentaci. Při vyřízení žádostí pro naše klienty máme velmi vysokou úspěšnost.

Více informací
Solární panely
Tepelné čerpadlo Mitsubishi

Solární energie pro tepelné čerpadlo

V případě, že přemýšlíte, jakým dalším způsobem snížit energetickou náročnost vaší domácnosti a dosáhnout nejvyšších úspor za elektřinu, je pravý čas začít přemýšlet o tepelném čerpadlu. Tepelné čerpadlo je zařízení, které se úsporně stará jak o vytápění, tak i chlazení vaší domácnosti. Ke svému provozu tepelné čerpadlo potřebuje elektrickou energii, která může být dodávána prostřednictvím solárních panelů. Tepelné čerpadlo je schopné využít solární energii s nejvyšší možnou efektivitou a postará se i o přebytky energie, které akumuluje do nádrže s užitkovou vodu. Pokud nejste schopny spotřebovat okamžitě veškerou vyrobenou energii, můžete si jí uskladnit v podobě teplé vody na pozdější využití

Výhody propojení solárních panelů s tepelným čerpadlem

 • Energetická úspora až 80 %
 • Nejefektivnější využití solární energie
 • Bezúdržbový systém
 • Zvýhodněná výše státní dotace
Více informací

Realizované projekty

Úspora 16 900 Kč ročně, návratnost 6,5 let

Instalace fotovoltaické elektrárny s akumulační nádrží
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„K jednání všech pracovníků firmy ČEZ a Tenaur nemohu mít žádné výhrady, lze jen chválit...“
Petr Procházka
majitel rodinného domu, Hněvotín

Úspora 14 900 Kč ročně, návratnost 9 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Topení úplně na pohodu. Všechno funguje, jak má. Oceňujeme i možnost servisu a diagnostiku na dálku online. “
Klára Hájková
majitelka rodinného domu, Horšov

Úspora 15 600 Kč ročně, návratnost 7,5 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Spokojenost. Bylo to rychlý. Bylo to profesionální. Udělali vše v termínu.“
Josef Bugner
majitel rodinného domu, Brno

Úspora 17 300 Kč ročně, návratnost 8 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Tepelné čerpadlo je pro celou rodinu hlavně teplo, komfort a pohodlí. V kombinaci s fotovoltaikou je to nejlepší volba. Veškerá instalace klapla na jedničku.“
Jiří Hořínek
majitel rodinného domu, Okříšky

Úspora 18 500 ročně, návratnost 8 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám a Kotlíková dotace
„Chci vám poděkovat za skvělou a bezproblémovou práci při instalaci našeho tepelného čerpadla a jeho následný servis. Že jsme zvolili dobře, nám potvrzuje každoroční vyúčtování za elektřinu. Děkuji“
František Juránek
majitel rodinného domu, Myslibořice

Vlastní vývojové centrum

5 let záruka na vše

15 montážních týmů

25 let na trhu

Součást Skupiny ČEZ