SOLÁRNÍ PANELY NA STŘECHU

Díky technologickému pokroku se solární panely stávají dostupné téměř pro každou domácnost. Uvažujete také nad investicí do vlastní solární elektrárny? Přečtěte si, jaké výhody a využití nabízí solární panely.

Proč se pořízení solárních panelů vyplatí?

Jednou z největších výhod, které solární panely nabízí, jsou velké roční úspory za energie. Při optimálně navrženém solárním systému můžete dosáhnout úspor až 70 %. Díky tomu se výrazně zvýší vaše energetická soběstačnost a nezávislost na dodavatelích energie. Po letech technologického vývoje solární panely mají nejlepší technické vlastnosti a zároveň i dlouhou životnost až 20 let. Navíc, sluneční záření je nevyčerpatelný zdroj energie, který máme k dispozici v neomezeném množství zdarma. Výroba solární energie je ekologicky šetrná a přispějete tak životnímu prostředí. 

 • Vysoké finanční úspory – až 70 %
 • Vyšší energetická soběstačnost
 • Dlouholetá životnost solárních panelů
 • Rychlá finanční návratnost již od 6-7 let
 • Snížení investice díky státní dotaci
 • Ekologicky šetrná výroba energie
Fotovoltaická elektrárna
Fotovoltaická elektrárna

Které solární panely jsou pro vaši střechu nejvhodnější?

Záleží na několika faktorech, jaký druh solárních panelů se na vaši střechu hodí. Jedním z nich je konkrétní lokalita, kde se váš dům nachází. Doba a intenzita slunečního svitu se liší podle nadmořské výšky a dalších lokálních podmínek jako například míra znečištění ovzduší. Kromě lokality záleží i na orientaci vaší střechy ke slunci a na jejím sklonu. Dalším faktorem je rozměr vaší střechy a jak velká plocha je k dispozici pro solární panely. Na výběr máte z monokrystalických panelů, které jsou nejúčinnější, a také v Čechách nejvyužívanější díky nejlepšímu poměru ceny a výkonu. Dále je možnost instalovat polykrystalické panely, které sice nabízejí nižší účinnost, ale stabilnější výkon v průběhu dne. Nejméně využívané jsou amorfní panely, které vyžadují velkou plochu na instalaci, a i při ideálních podmínkách nabízí nejnižší výkon. Obraťte se na naše odborníky, kteří vám pomohou s výběrem solárních panelů na vaši střechu.

SROVNÁNÍ SOLÁRNÍCH PANELŮ

 MonokrystalickéPolykrystalickéAmorfní
Účinnost15-18 %12-14 %7-9 %
Kde je vhodné využití?Na střechy, které mají vhodnou orientaci ke slunci a správný sklon.Vhodné pro střechy, které nemají ideální orientaci ke slunci a nabízejí větší plochu.
Vhodné pro střechy s velkou plochou, které nemají vysokou nosnost.
VýhodyNejvýkonnější. Zabírají ze všech druhů nejmenší plochu.Stabilnější výkon během dne, zachycují světlo z různých úhlů.
Citlivěji reagují na rozptýlené světlo, nízká hmotnost

S investicí vám pomůže státní dotace

Ministerstvo financí podporuje snížená energetické náročnosti českých domácností, a proto nabízí možnost získání státní dotace na instalace fotovoltaických a termických systémů. Při využití programu Nová zelená úsporám máte možnost snížit své počáteční náklady až o polovinu. Kromě snížení investice vám dotace zajistí zkrácení finanční návratnosti již od  6-7 let. K urychlení návratnosti investice do solárních panelů navíc může pomoci akumulace energie do zásobníku s vodou pomocí tepelného čerpadla. 

Jaká je výše státní dotace?

 • 35 000 – 170 000 Kč na solární panely
 • Při zkombinování programu s Kotlíkovou dotací možný bonus až 20 000 Kč.
 • 10 % zvýhodnění dotace v Ústeckém, Karlovarském a Moravskoslezském kraji.

Podmínky státní dotace

 • Objekt musí být rodinný dům k trvalému bydlení
 • Využití min 70 % vyrobené energie
 • Maximální výkon solární elektrárny 10 kWh (min 2 kWh)

Dotační program se vztahuje pouze na objekty, které alespoň z 50 % slouží k trvalému bydlení. Dotaci proto není možné získat na rekreační objekty. Stejně tak se dotace nevztahuje na ostrovní systémy, které fungují samostatně bez připojení k distribuční síti. Solární systém pro váš dům musí být navržen tak, abyste minimálně 70 % energie spotřebovali pro vlastní spotřebu. Zároveň není povolen prodej přebytků energie do distribuční sítě. Maximální výkon solární elektrárny je možný do 10 kWh.

Více informací
Solární panely
Tepelné čerpadlo Mitsubishi

Proč propojit solární panely s tepelným čerpadlem?

Tepelné čerpadlo představuje nejmodernější technologii vytápění pro váš dům. Jedná se o komfortní řešení, které je bezúdržbové a nevyžaduje skoro žádnou vaši pozornost. Solární panely se postarají o výrobu energie, kterou zužitkuje tepelné čerpadlo s nejvyšší možnou efektivností. Tepelné čerpadlo totiž dokáže přeměnit 1 kWp solární energie na 3 kWp tepelné energie. Máte tedy 2 kWp solární energie k dispozici zdarma.

Vytápění domu a ohřev užitkové vody jsou nejvíce náročné na spotřebu energie. Právě proto je propojení tepelných čerpadel se solárními panely nejúspornější varianta. Zajistíte tak využití solární energie nejen pro svícení a napájení spotřebičů, ale také pro vytápění domu. Pokud během dne vzniknou přebytky nevyužité energie, tepelné čerpadlo dokáže akumulovat zbytky do zásobníku s vodou. Uložená energie pak v podobě teplé vody počká na vaše pozdější využití. Tímto zabráníte energetickým ztrátám a využijete obě zařízení nejefektivnějším způsobem. Tepelné čerpadlo nemusíte využívat pouze v zimě na vytápění, díky zpětnému chodu zvládne i vychladit váš interiér, což se bude nejvíce hodit v parných létech. Díky vlastní solární energii a tepelnému čerpadlu tak budete mít klimatizaci téměř zadarmo. 

Více informací

Výhody propojení solárních panelů s tepelným čerpadlem:

 • Finanční úspora až 80 %
 • Vyšší energetická nezávislost
 • Možnost akumulace energie do zásobníku s vodou
 • V zimě vytápění, v létě klimatizace
 • Bezúdržbový a komfortní systém
 • Možnost využití zvýhodněné dotace
Tepelné čerpadlo s fotovoltaikou

Realizované projekty

Úspora 16 900 Kč ročně, návratnost 6,5 let

Instalace fotovoltaické elektrárny s akumulační nádrží
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„K jednání všech pracovníků firmy ČEZ a Tenaur nemohu mít žádné výhrady, lze jen chválit...“
Petr Procházka
majitel rodinného domu, Hněvotín

Úspora 14 900 Kč ročně, návratnost 9 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Topení úplně na pohodu. Všechno funguje, jak má. Oceňujeme i možnost servisu a diagnostiku na dálku online. “
Klára Hájková
majitelka rodinného domu, Horšov

Úspora 15 600 Kč ročně, návratnost 7,5 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Spokojenost. Bylo to rychlý. Bylo to profesionální. Udělali vše v termínu.“
Josef Bugner
majitel rodinného domu, Brno

Úspora 17 300 Kč ročně, návratnost 8 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Tepelné čerpadlo je pro celou rodinu hlavně teplo, komfort a pohodlí. V kombinaci s fotovoltaikou je to nejlepší volba. Veškerá instalace klapla na jedničku.“
Jiří Hořínek
majitel rodinného domu, Okříšky

Úspora 18 500 ročně, návratnost 8 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám a Kotlíková dotace
„Chci vám poděkovat za skvělou a bezproblémovou práci při instalaci našeho tepelného čerpadla a jeho následný servis. Že jsme zvolili dobře, nám potvrzuje každoroční vyúčtování za elektřinu. Děkuji“
František Juránek
majitel rodinného domu, Myslibořice

Vlastní vývojové centrum

5 let záruka na vše

15 montážních týmů

25 let na trhu

Součást Skupiny ČEZ