SOLÁRNÍ PANELY NA VÝROBU ELEKTŘINY

Solární panely na výrobu elektřiny u nás získávají stále větší oblibu. Hlavním důvodem je fakt, že solární energie nabízí velké finanční úspory na provoz domácnosti a zároveň vyšší energetickou soběstačnost. Pokud také uvažujete o pořízení vlastní elektrárny, přečtěte si, které solární panely jsou pro váš dům ty pravé. Nejvyužívanějším typem u nás jsou monokrystalické panely, o které mají naši zákazníci největší zájem. Naše společnost se specializuje převážně na tento druh panelů, jelikož nabízí kromě mnohých výhod i největší účinnost.

Jaké známe druhy solárních panelů?

Vysvětlíme si nejdříve rozdíl mezi solárními panely a solárními kolektory. Solární panely na výrobu elektřiny, známé také jako fotovoltaické panely, dokážou ze slunečního záření vyrobit elektrickou energii, která je dodávána do celé rozvodné sítě domu. Často dochází k záměně se solárními kolektory, které slouží výlučně pro ohřev užitkové vody.

Monokrystalické panely

Monokrystalické panely jsou nejčastěji využívaným typem solárních panelů u nás. Panely jsou složeny z monokrystalických článků, které jsou větší než 10 cm a tvoří stejnoměrnou plochu. Vyznačují se tmavě hnědou až černou barvou. Monokrystalické články mají nejvyšší účinnost ze všech druhů, uvádí se kolem 15-18 % při ideálních podmínkách. Pokud má vaše střecha správnou orientaci ke slunci a vhodný sklon, monokrystalické panely vám zajistí nejefektivnější výkon.

Polykrystalické panely

Druhým nejčastěji využívaným typem jsou polykrystalické panely, jejichž účinnost je o něco nižší (12-14 %). Jsou složeny z většího množství polykrystalických článků, které tvoří nerovnoměrnou plochu. Výroba polykrystalických panelů je méně náročná, což se projevuje na nižší ceně. V současné době díky technologickým pokrokům je ovšem cenový rozdíl minimální. Polykrystalické panely mají sice nižší účinnost, ale rovnoměrnější výkon a dokážou zachytit více rozptýlené světlo. Proto jsou vhodnou volbou na střechy, které nejsou přímo orientované ke slunci.

Amorfní panely

Amorfní panely (tenkostěnné) jsou tvořeny tenkou křemíkovou vrstvou, která je umístěna na tvrdý podklad. Tento typ panelů vyžaduje větší plochu na umístění a jejich účinnost se uvádí okolo 7-9 %. Amorfní panely jsou ovšem více citlivé na rozptýlené sluneční záření, a díky tomu jsou schopné vyrábět energii i při nižší intenzitě svitu. Jejich výhodou je nízká hmotnost a flexibilní instalace. Vhodné jsou na střechy, které nemohou být příliš zatěžovány a nabízí velkou plochu k instalaci.

DRUHY Fotovoltaických panelů

 MonokrystalickéPolykrystalickéAmorfní
Účinnost15-18 %12-14 %7-9 %
Kde je vhodné využití?Na střechy, které mají vhodnou orientaci ke slunci a správný sklon.Vhodné pro střechy, které nemají ideální orientaci ke slunci a nabízejí větší plochu.
Vhodné pro střechy s velkou plochou, které nemají vysokou nosnost.
VýhodyNejvýkonnější. Zabírají ze všech druhů nejmenší plochu.Stabilnější výkon během dne, zachycují světlo z různých úhlů.
Citlivěji reagují na rozptýlené světlo, nízká hmotnost

 

Tepelné čerpadlo

Nejefektivnější kombinace solární elektrárny s tepelným čerpadlem

  • Tepelné čerpadlo přemění 1 kWh solární energie na 3 kWh tepelné energie = účinnost 300 %
  • Úspora za energie až 80 %
  • Zvýhodněná dotace Nová zelená úsporám
  • Bezúdržbový a komfortní systém
  • Ekologicky šetrné zařízení
  • V zimě topení, v létě klimatizace

Tepelná čerpadla představují komfortní a efektivní systém vytápění vaší domácnosti, jehož obliba v posledních letech neustále stoupá. Pokud uvažujete o výměně stávajícího topného systému na tuhá paliva, je tepelné čerpadlo tou správnou volbou. Jedná se o bezúdržbové řešení, které nevyžaduje téměř žádnou pozornost a zároveň zajišťuje stabilní výkon po celý rok. Pro svůj provoz ovšem potřebuje elektrickou energii, kterou může zajistit vaše solární elektrárna. Díky 1 kWh solární energie dokáže tepelné čerpadlo vyprodukovat 3 kWh topné či chladící energie

Solární panely mohou napájet nejen elektrické spotřebiče, ale zároveň pohánět tepelné čerpadlo a postarat se o ohřev užitkové vody.  Ohřev užitkové vody a vytápění domácnosti představují energeticky nejnáročnější způsoby využití elektrické energie. Z toho důvodu je propojení solární elektrárny a tepelného čerpadla nejúspornější řešení. Kombinace těchto zařízení výrazně přispívá ke snížení energetické náročnosti domu, a navíc vám dokáže ušetřit až 80 % nákladů na provoz domácnosti. Tepelné čerpadlo dokáže nejen produkovat topnou energii, ale díky zpětnému chodu se dokáže postarat i o chlazení vaší domácnosti. V létě tak můžete tepelné čerpadlo využít jako klimatizaci a zároveň na ohřev užitkové vody.

Více informací

Propojujeme solární elektrárnu s jakýmkoliv typem tepelného čerpadla

Zajišťujeme dodání kompletního řešení kombinace fotovoltaiky s tepelným čerpadlem. Solární elektrárnu lze propojit s téměř každým typem tepelného čerpadla. Z naší nabídky je nejoblíbenějším druhem tepelné čerpadlo vzduch/voda, které se vyznačuje nejlepším poměrem cena/přínos a nenáročnou instalací. V případě, že se váš dům nachází v oblasti s výraznými teplotními výkyvy nebo v horských oblastech nad 600 m. n. m., je vhodnější variantou tepelného čerpadlo země/voda, u kterého je zapotřebí provést hlubinný vrt či instalace zemního kolektoru. V našem portfoliu naleznete i méně využívaná zařízení jako jsou tepelná čerpadla vzduch/vzduch či voda/voda.

Fotovoltaická elektrárna

Realizované projekty

Úspora 16 900 Kč ročně, návratnost 6,5 let

Instalace fotovoltaické elektrárny s akumulační nádrží
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„K jednání všech pracovníků firmy ČEZ a Tenaur nemohu mít žádné výhrady, lze jen chválit...“
Petr Procházka
majitel rodinného domu, Hněvotín

Úspora 14 900 Kč ročně, návratnost 9 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Topení úplně na pohodu. Všechno funguje, jak má. Oceňujeme i možnost servisu a diagnostiku na dálku online. “
Klára Hájková
majitelka rodinného domu, Horšov

Úspora 15 600 Kč ročně, návratnost 7,5 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Spokojenost. Bylo to rychlý. Bylo to profesionální. Udělali vše v termínu.“
Josef Bugner
majitel rodinného domu, Brno

Úspora 17 300 Kč ročně, návratnost 8 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Tepelné čerpadlo je pro celou rodinu hlavně teplo, komfort a pohodlí. V kombinaci s fotovoltaikou je to nejlepší volba. Veškerá instalace klapla na jedničku.“
Jiří Hořínek
majitel rodinného domu, Okříšky

Úspora 18 500 ročně, návratnost 8 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám a Kotlíková dotace
„Chci vám poděkovat za skvělou a bezproblémovou práci při instalaci našeho tepelného čerpadla a jeho následný servis. Že jsme zvolili dobře, nám potvrzuje každoroční vyúčtování za elektřinu. Děkuji“
František Juránek
majitel rodinného domu, Myslibořice

Vlastní vývojové centrum

5 let záruka na vše

15 montážních týmů

25 let na trhu

Součást Skupiny ČEZ