5 OTÁZEK NA TENGEO

Technologie TENGEO patří mezi moderní a plně funkční způsoby, jak zajistit hospodárný chod domácnosti.

Čím TENGEO vyniká oproti jiným propojovacím systémům?

Systém Tengeo je unikátní svou provázaností jednotlivých technologií. Jiné aplikace pouze zrcadlí běžné ovládání. Naopak Tengeo je systémem uvnitř technologie. To znamená, že ovládá jednotlivé komponenty a má tak moc nad vším. Reakční časy ovládání i monitoringu jsou tak na špičkové úrovni. Abychom byli konkrétní: například ovládání tepelného čerpadla podle výkonu fotovoltaické elektrárny. Běžné systémy jej ovládají pouze On/Off a vše je tak na regulaci v tepelném čerpadle. Naopak systém TENGEO je systémem tepelného čerpadla a dokáže regulovat frekvenci kompresoru podle aktuálního přebytku energie.

 

Vnitřní jednotka tepelného čerpadlaTepelné čerpadlo vzduch voda
Servis tepelných čerpadel

Jak se žije s TENGEO? Máte od klientů zpětnou vazbu?

Podvědomí lidí je nyní nastaveno tak, že se obávají spolehlivosti a náročnosti ovládání rozsáhlých systémů. Opak je pravdou. Vše je navrženo pro intuitivní ovládání a nastaveno tak, aby uživateli ušetřil práci a starosti s domácností. Pokud do domu ovládaného systémem Tengeo přijde neznalý člověk, pravděpodobně si systému nepovšimne. Je to dané tím, že je zachováno navyklé ovládání jako jsou tlačítka na světla či žaluzie.

Představme si systém jako sluhu, který se o dům stará s největší důmyslností a neponechává nic náhodě. Nejprve si s ním dohodnete pravidla domácnosti (chápejme uživatelské nastavení) a následně mu říkáte jen to, že chcete rozsvítit nebo přitopit (chápejme klasické ovládání domu). O všechno ostatní se stará sám. Vytápění, zabezpečení, větrání, toky energií a jiné. To vše jsou důležité technologie, které ovládá pouze sluha a uživatel na ně může v klidu přestat myslet. Naši klienti si tyto výhody uvědomují. Někteří se sami podílí na nových funkcích systému.

Je předpoklad, že lze tepelné čerpadlo napájet pouze sluneční energií realizovatelný? A jaké mi to, jako spotřebiteli, přináší výhody?

Tepelné čerpadlo lze napájet pouze sluneční energií jen v nízkoenergetickém domě. V klasickém je to realizovatelné pouze v přechodném období. Prakticky to funguje tak, že systém v nočních hodinách monitoruje předpověď počasí a pokud je na druhý den příznivá, vytápí pouze ve dne, kdy je dostatek sluneční energie. To vše bez ztráty tepelné pohody! Ale je možné systém nastavit pro vyšší energetickou soběstačnost na úkor pohody, pokud si to samozřejmě uživatel přeje. Výhody jsou nepopíratelné. Mezi hlavní patří 100% využití vlastní zelené energie bez nevýhodných přetoků do distribuční sítě. Další je možnost fungování celé domácnosti při výpadku elektřiny. Největší výhodou je však nesporně finanční stránka. Tepelné čerpadlo na vytápění potřebuje pouze třetinu elektrické energie, což v praxi znamená, že je vyrobená energie spotřebována třikrát efektivněji než v jiných případech vytápění. A v tomto směru je rentabilita a návratnost počáteční investice zajištěna.

 

Tepelné čerpadlo Mitsubishi

Inteligentní technologie zažívají svůj boom. Můžete prozradit, jací zákazníci se na vás nejčastěji obracejí a jaké mají o fungování tohoto systému představy?

Spektrum uživatelů je rozsáhlé. Od lidí, kteří mění svůj topný zdroj za tepelné čerpadlo až po energetické či technologické nadšence. Lidem, kteří chtějí pouze opít nabízíme naše tepelné čerpadlo s velmi jednoduchým ovládáním. Tito zákazníci jsou mile překvapeni, když zjistí výhody vzdálené správy, jednoduchého nastavení a samostatnosti systému. Které tepelné čerpadlo má 7 palcový displej? Navíc v ceně nepřevyšující jiné výrobce.

Druhým koncem jsou nadšenci, kteří chtějí chytrý dům a energetickou nezávislost. I tyto zákazníky dokážeme překvapit adaptabilitou systému do nejmodernější domácnosti. Velmi často se stává, že zákazníci z první skupiny se časem začlení do té druhé a žádají rozsáhlejší možnosti. Těm dokážeme velmi dobře vyhovět, neboť v každém zařízení je plnohodnotný systém a je technicky možné jej modulárně rozšiřovat.

Proč do toho jít s námi?

  • Dáme vám záruku 5 let na čerpadlo i montáž.
  • Poskytujeme profi servis, protože nikdy neděláme nic na půl.
  • Máme zaškolené a zkušené pracovní týmy po celé ČR.
  • Jsme tu již 22 let, a to znamená praxi, kterou nic nenahradí.

Za 22 let praxe jsme nastřádali velkou řádku zkušeností, a to jak těch ryze pozitivních, tak i takových, které nás zkrátka posunuli dál a naučili nás, jak „v tom chodit“. I takové zkušenosti jsou totiž k růstu společnosti potřeba, a i díky nim jsme nyní stabilní, solidní a vyhledávanou společností pro dodávky, montáže a servis tepelných čerpadel. Jen letos máme na kontě již přes dvě stě instalací a díky tomu se nám podařilo přehoupnout se přes hranici krásných tisíc instalací. Tenaur má jednoduše co nabídnout.

Díky přízni našich klientů se nám podařilo vybudovat širokou firemní základu, investovali jsme do zázemí i technologií a zaměstnáváme již 3 montážní týmy, které jsou tvořeny pouze spolehlivými a schopnými zaměstnanci.

Naším cílem však není jen růst společnosti či investice do nových kanceláří. Nejdůležitějším elementem je pro nás koncový zákazník, a proto děláme maximum, abychom uspokojili všechny vaše potřeby a požadavky. Nabízíme odborné poradenství a doporučíme vám opravdu jen takové zařízení, které vám bude sloužit po dlouhou dobu a bude vyhovovat vašim potřebám. Pomáháme také vyřizovat žádosti o dotace a máme na kontě jejich rekordní úspěšnost. Spolupracujeme navíc pouze se značkami, které předchází jejich dobrá pověst. Proto v našem sortimentu najdete taková jména a technologie, jako je například MITSUBISHI, LG, TENGEO či NIBE.

Tenaur je společnost s tradicí, na kterou se můžete opravdu spolehnout.

Tengeo power

TENGEO

Zlaté české ručičky se osvědčily i při vývoji nových technologií a přivedly na trh revoluční systém, který propojuje tepelné čerpadlo, solární panely a domácí baterii.  Systém Tengeo v sobě skýtá možnost ušetřit maximum vyrobené energie, a tedy spotřebovat jen minimální či dokonce žádné množství energie ze sítě. Celý systém vytápění a získávání tepla je propojen a je schopný vzájemně komunikovat. Dokáže se tak nastavovat dle aktuálního počasí i vámi navolených preferencí. Energie, která by jinak přišla vniveč, se uloží do domácí baterie, odkud ji mohou spotřebiče čerpat kdykoliv později.
Inteligentní systém je samozřejmě svázán i s ovládací aplikací, a kromě domácího panelu tak můžete svůj dům ovládat i prostřednictvím chytrého telefonu, počítače či tabletu. Veškeré TZB ve vašem domě tak budete mít pod kontrolou a to odkudkoliv.

TENGEO využívá na instalace realizační společnost Tenaur, která má na svém kontě více než tisíc úspěšných instalací a také řadu nedocenitelných zkušeností s instalací inteligentních systému. Svěřte se do rukou profesionálů!

Více informací

Můžete na závěr vyzdvihnout několik důvodů, proč se nespokojit jen s obyčejným kotlem?

Každý, kdo kotel na tuhá paliva někdy doma měl, si živě vybaví skládání uhlí, vynášení popela, všudypřítomný prach a neustálou starost „aby v tom nebyl mour“ a „kdo zatopí nebo přiloží?“. Málokdo si uvědomuje, že tyto starosti jsou spojené i s automatickým kotlem, jen přikládat nemusíte několikrát denně, ale reálně tak jednou za dva dny (když Vám přivezou dobré uhlí). Ovšem do násypky musíte stejně všechno uhlí zvednout a popel všechen vynést. A u tepelného čerpadla? Nic, a teplo máte za 90 % nákladů oproti pálení uhlí. Praxe to dokládá. Určitě znáte někoho, kdo přešel z kotle na tepelné čerpadlo. A znáte někoho, kdo vyhodil tepelné čerpadlo a osadil kotel?

Tepelné čerpadlo vzduch voda

Realizované projekty

Úspora 16 900 Kč ročně, návratnost 6,5 let

Instalace fotovoltaické elektrárny s akumulační nádrží
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„K jednání všech pracovníků firmy ČEZ a Tenaur nemohu mít žádné výhrady, lze jen chválit...“
Petr Procházka
majitel rodinného domu, Hněvotín

Úspora 14 900 Kč ročně, návratnost 9 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Topení úplně na pohodu. Všechno funguje, jak má. Oceňujeme i možnost servisu a diagnostiku na dálku online. “
Klára Hájková
majitelka rodinného domu, Horšov

Úspora 15 600 Kč ročně, návratnost 7,5 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Spokojenost. Bylo to rychlý. Bylo to profesionální. Udělali vše v termínu.“
Josef Bugner
majitel rodinného domu, Brno

Úspora 17 300 Kč ročně, návratnost 8 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Tepelné čerpadlo je pro celou rodinu hlavně teplo, komfort a pohodlí. V kombinaci s fotovoltaikou je to nejlepší volba. Veškerá instalace klapla na jedničku.“
Jiří Hořínek
majitel rodinného domu, Okříšky

Úspora 18 500 ročně, návratnost 8 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám a Kotlíková dotace
„Chci vám poděkovat za skvělou a bezproblémovou práci při instalaci našeho tepelného čerpadla a jeho následný servis. Že jsme zvolili dobře, nám potvrzuje každoroční vyúčtování za elektřinu. Děkuji“
František Juránek
majitel rodinného domu, Myslibořice

Vlastní vývojové centrum

5 let záruka na vše

15 montážních týmů

25 let na trhu

Součást Skupiny ČEZ