TEPELNÉ ČERPADLO DO STARŠÍHO DOMU

Tepelná čerpadla nejsou zdaleka jen doménou novostaveb. Naopak jsou skvělým řešením pro staré domy, které se jejich majitelé rozhodli zmodernizovat a snížit jejich tepelné ztráty. Tepelné čerpadlo, ale nemůžete umístit do staršího domu jen tak. Pokud opravdu chcete snížit náklady na vytápění a ohřev TUV, musíte nejprve zamezit největším tepelným ztrátám. Pak se tepelné čerpadlo vyplatí a návratnost investice je standardní, jako u jiných zdravých domů.

Dvě tepelná čerpadla

Jaké tepelné čerpadlo do staršího domu vybrat?

Výběr tepelného čerpadla do starého domu se nijak neliší od výběru zařízení například pro novostavbu. U nás je nejoblíbenější tepelné čerpadlo na principu vzduch / voda (například tepelná čerpadla vzduch / voda od Nibe nebo Mitsubishi), které je dobrým partnerem v každé domácnosti. Na paty mu šlape tepelné čerpadlo země / voda, jehož výkon je velmi stabilní po celý rok, a to i v náročných klimatických podmínkách horských oblastí.

Vypočítat cenu tepelného čerpadla

Sepište si, co od tepelného čerpadla očekáváte

Je dobré dopředu vědět, s výhledem do nejbližších let, na co budete tepelné čerpadlo používat. Podle toho pro vás vybereme vhodné zařízení s odpovídajícím výkonem. Naddimenzovaná čerpadla nadělají stejnou škodu, jako čerpadla s výkonem nedostatečným. Kromě tepelné energie pro vytápění můžete ohřívat také teplou vodu či vodu do bazénu.

Tenaur pobočka
Tepelné čerpadlo vzduch voda

Pozor na tepelné ztráty

Starší domy mají často větší tepelné ztráty. Instalovat tepelné čerpadlo do domu, z jehož fasády, oken i střechy vám sálá teplo ven, je neekonomické a finančně zbytečně nákladné. S takovou by se vám ušetřit nepodařilo. I pouhá výměna oken však již udělá své a ztráty se mohou rapidně snížit. Mnohdy je třeba přikročit také k zateplené fasády, ale kamenem úrazu často bývá půda. Zateplení krovu je přitom snadné, rychlé a velmi efektivní. Pokud vás trápí úniky tepla, určitě do něj investujte.

Na realizaci rekonstrukce staršího domu za účelem snížení tepelných ztrát navíc můžete čerpat dotaci z programu Nová Zelená úsporám. Ušetříte tak nejen na nových oknech či zateplení, ale právě i na pořízení nového tepelného čerpadla v ekodesignu. Snížení tepelných ztrát v kombinaci s tepelným čerpadlem našim zákazníkům ročně ušetří polovinu, v několika případech i 70 % původních nákladů na vytápění.

chci vypočítat tepelnou ztrátu

Kde začít?

Pokud nevíte, za který konec celou rekonstrukci chytit, nejprve se objednejte na konzultaci do jedné z našich kanceláří. Rádi s vámi celou věc probereme a pomůžeme vám najít vhodné řešení, které pro vás bude cenově dostupné a do budoucna i hospodárné.

Realizované projekty

Úspora 16 900 Kč ročně, návratnost 6,5 let

Instalace fotovoltaické elektrárny s akumulační nádrží
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„K jednání všech pracovníků firmy ČEZ a Tenaur nemohu mít žádné výhrady, lze jen chválit...“
Petr Procházka
majitel rodinného domu, Hněvotín

Úspora 14 900 Kč ročně, návratnost 9 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Topení úplně na pohodu. Všechno funguje, jak má. Oceňujeme i možnost servisu a diagnostiku na dálku online. “
Klára Hájková
majitelka rodinného domu, Horšov

Úspora 15 600 Kč ročně, návratnost 7,5 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Spokojenost. Bylo to rychlý. Bylo to profesionální. Udělali vše v termínu.“
Josef Bugner
majitel rodinného domu, Brno

Úspora 17 300 Kč ročně, návratnost 8 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám
5 let garance a servis zdarma
„Tepelné čerpadlo je pro celou rodinu hlavně teplo, komfort a pohodlí. V kombinaci s fotovoltaikou je to nejlepší volba. Veškerá instalace klapla na jedničku.“
Jiří Hořínek
majitel rodinného domu, Okříšky

Úspora 18 500 ročně, návratnost 8 let

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda a fotovoltaické elektrárny
Vyřízení dotace Nová zelená úsporám a Kotlíková dotace
„Chci vám poděkovat za skvělou a bezproblémovou práci při instalaci našeho tepelného čerpadla a jeho následný servis. Že jsme zvolili dobře, nám potvrzuje každoroční vyúčtování za elektřinu. Děkuji“
František Juránek
majitel rodinného domu, Myslibořice

Vlastní vývojové centrum

5 let záruka na vše

15 montážních týmů

25 let na trhu

Součást Skupiny ČEZ